- Reklama -zprávy

Famózní zážitek, husí kůže i slzy! Valentino uchvátil Řím, modelky kráčely po Španělských schodech

Přestože dění týdne módy haute couture se soustřeďuje v Paříži, ten největší a nejemotivnější zážitek se odehrál v jiné metropoli. Páteční prohlídka ateliéru Valentino v Římě zvedala ze židlí.

Slavný italský ateliér, kterému momentálně šéfuje designér Pierpaolo Piccioli, se rozhodl prezentovat svoji nejnovější haute couture kolekci ve věčném městě. Důvodů bylo několik, tím nejpádnějším asi fakt, že právě v Římě kdysi samotný Valentino Garavani spustil první soukromý salon, ze kterého později vzniklo jedno obrovské módní impérium.

Jak uvedl Piccioli, jeho nejnovější kolekce se snažila být dialogem mezi minulostí a současností. Modelky předváděly některé klíčové looky z historie tvorby Valentino, ale šlo o reinterpretace v moderním podání – další byly pak zase akouis novou variací již osvědčených vizuálních kódů samotného Piccioliho.

Značka je známá svými výjimečnými přehlídkami a zejména lokacemi, ve kterých se odehrávají – laťka byla nasazena opravdu vysoko, pokud si pomyslíte, že tentokrát se modelky dostaly až na slavné Španělské schody. Chráněná památka a jeden z monumentů Říma je ostrosledována policií, na schodech byste neměli sedět a od jisté doby je na nich zakázáno konzumovat jídlo pod hrozbou pokuty. Pro módu, ale nepochybně i pro podporu Říma prostřednictvím jednoho z nejvirálnějších momentů aktuální couture sezóny, však město dalo povolení k velkolepé show.

Suzhou.China-Jan. 2021: Facade of Valentino store window display. An Italian luxury brand

Modelky scházely po schodech ze samotného vrchu, stříka to musela být docela náročná – právě jemný větřík v římských uličkách a dokonalé nasvícení však nechaly vyniknout úžasné práci krejčích, vyšívaček a samozřejmě honosným materiálem. Samotný Piccioli pro Vogue.com uvedl, že v mládí se zvykl chodit dívat z dálky na přehlídky, které se v Římě konaly právě na tomto místě a které dokonce vysílala národní televize. Tehdy musel stát za zátarasy. Možná i proto pozval na módní show 120 studentů designu.

PR článek

Další články autora