- Reklama -zprávy

Proč jsou všude kolem dlouhé nehty? Tajemství trendu léta odhaleno, toto říkají odbornice

Dlouhé nehty jsou opravdu populárním trendem.

Tradiční módní přehlídka Met Gala se letos nesla v duchu výstřelků seriálu Pozlacený věk, a to až po nehty účastníků: byly přehnané, zdobené drahokamy, zvířecími potisky i reliéfy. Vidět se daly i nehty mléčně zbarvené (tento trend se později objevil i na filmovém festivalu v Cannes), některé byly dokonce zkrouceny do tvaru vývrtky (jak to bylo možno vidět u zpěvačky Lizzo). Především to ale byly nehty velmi dlouhé, což je trend, který je vidět i vně červeného koberce.

„Nechty jsou dnes stejně důležité jako váš outfit,“ říká nehtová designérka Zola Ganzorigtová z Los Angeles, mezi které klientky patří herečky Sydney Sweeney, Vanessa Hudgens a modelka Hailey Bieber. Dlouhé nehty si podle ní oblíbily mladší ročníky, často proto, že nabízejí více prostoru pro kreativní vyjádření.

Vanessa Hudgens patří k fanynkám dlouhých nehtů.
Vezměte si zpěvačku Billie Eilish, pro kterou se přehnaně dlouhé nehty staly poznávacím znakem. Její pěticentimetrové drápky jsou často nalakovány na černo s křišťálovým akcentem, ozdobeny logem značky Gucci nebo neonově zelené, aby ladily s barvou, kterou má často na vlasech.

Podle manikérky Jin Soon působí dlouhé nehty velmi žensky, což může být jedním z důvodů jejich nynější přitažlivosti. Prsty díky nim také vypadají déle a štíhlejší, dodává další manikérka a zakladatelka salonu Nails of LA Brittney Boyceová.

Dlouhé nehty mají všemožné dekorativní podoby.

„Díky sociálním sítím se tyto dlouhé nehty zviditelnily a začalo se o ně zajímat více lidí,“ říká kalifornská nehtová umělkyně Canishiea Samsová ze Sacramenta. Pomohly také propagovat vzhled, který se poprvé upevnil v černošských komunitách a který si barevné ženy po desetiletí masivně osvojovaly, stačí vzpomenout například oceňovanou olympijskou běžkyni Florence Griffithovou-Joynerovou. „Černošky vždy nosily dlouhé nehty, a to se považovalo za ‚neprofesionální‘ nebo za ‚ghetto‘ styl,“ říká Samsová. „Až populární kultura se toho chytila ​​a uznala, že je to v pořádku nebo ‚přijatelné‘, co je smutné,“ dodává.

Nail lamp dryer for gel nail polish curing manicure pedicure

Lidi, kteří by nikdy předtím nezvažovali extrémní nehty, k nim nyní táhne, říká Ganzorigtová. Tradičním způsobem, jak je prodloužit, je akryl. „Při každé schůzce zvětšujte délku nehtů, abyste zjistili, jaký styl a délka vám nejlépe vyhovují,“ radí Samsová. Celistvost přírodního nehtu chrání výplně, které zakryjí mezeru mezi akrylem a kůžičkou, a měly by se doplňovat každé dva až tři týdny. Odstranění nechte na technikovi, dodává.

PR článek

Další články autora