- Reklama -zprávy

Popis stylu

Oblečení a doplňky značky Prada jsou popisovány jako klasické i výstřední, ale zároveň moderní, vyznačující se nejednoznačnou techno-retro citlivostí.

Na jedné straně je styl Prada moderní a čerpá ze severoitalských tradic diskrétní elegance a jemného řemeslného zpracování. 

Na druhou stranu, jak řekla Miuccia Prada v roce 1995: „Dělám ošklivé šaty z ošklivého materiálu. Prostě mám špatný vkus. Ale nakonec ty šaty stejně vypadají dobře.“ 

Možná měla na mysli kolekci „špatného vkusu“ z té sezóny, která obsahovala takové styly jako kostkovaný vzor Formica, který evokoval vzhled polyesteru ze 70. Let.

O několik let později řekla: „Vždycky jsem si myslela, že oblečení Prada vypadá tak nějak normálně, ale ne úplně normálně. Možná mají malé zákruty, které jsou rušivé, nebo je na nich něco, co není úplně přijatelné. Prada není oděv pro buržoazii„.

Chcete se dozvědět více o fascinujících tématech, jako je móda, šperky nebo drahé kameny? Podívejte se na náš blog, kde najdete další informace. Můžete si například přečíst o  Reserved nebo Lindex, předních módních firmách.

PR článek

Další články autora