Nepříjemnému lesku na pokožce obličeje můžeme dát definitivně sbohem. Předpokladem zdravě vypadající pleti není přehnaná péče, ale naopak systém promyšlených technik čištění pokožky. Na co je třeba si dát pozor a potřebujeme i úpravu jídelníčku?
Příchod léta se pojí s rychlejším vylučováním potu, který zanechává na tváři mastný film. Zatímco v zimě nás trápila suchá pleť, současné roční období přináší opačný problém. Samozřejmě, za mastně vypadající pokožkou obličeje se neskrývá jen teplo a pocení, ale také nesprávná péče. Základní vadou při ošetřování pleti je používání kosmetických přípravků, které nadměrně odstraňují maz z pokožky. Přestože se jedná o kvalitní produkty, při častém používání mohou vyvolat opačný efekt. Pleť zvykne v takovém případě produkovat více mastných látek, aby se chránila před vysoušením. V případě, že chceme zabránit zmiňovanému problému, zaměřit bychom se měli na produkty, které neobsahují takzvané sírany. Druh kosmetiky bez síranů nejen snižuje množství mazu, ale stahuje také póry. Užší póry způsobují, že se na povrch kůže „protlačuje“ méně mastnoty.
Pečujte zejména o T-zónu
Peeling je skvělým prostředkem k odstraňování odumřelých buněk pokožky. Kůže na tváři má tak hladký a zdravě vypadající vzhled. Tato technika čištění pleti se nazývá exfoliace a pokud při ní nenajdeme míru, doplatíme na to tvorbou většího množství mazu. I z tohoto důvodu se doporučuje aplikovat peeling maximálně dvakrát týdně. Častou chybu děláme, odstraňujeme-li maz z celé pokožky obličeje, a to i přesto, že se lesk objevuje jen lokálně. V tomto případě se doporučuje používat takzvané matující krémy na T-zóně. Zmíněnou zónu tvoří nos a čelo, které vytvářejí pomyslné velké písmeno T.
Pozor na stres

Možná se to na první pohled zdá nepodstatné, ale pod mastný vzhled naší pleti se podepisuje i naše schopnost odpočívat. Kombinace stresu a nedostatku odpočinku způsobují, že pokožka obličeje produkuje více olejových složek. Jedná se o klasickou reakci na stresové hormony, které ve vypjatých situacích zaplavují naše tělo. Typickým stresovým hormonem je kortizol, který dokáže způsobit hormonální nerovnováhu v organizmu. Výsledkem této hormonální bouře je utrápený, unavený a zpoceně vypadající vzhled pokožky. Regulovat stresové látky můžeme zejména aktivním, ale také pasivním odpočinkem. Do první zmiňované skupiny zařazujeme pohyb a sport. Druhá skupina zahrnuje dostatečné množství spánku, a to zejména v noci. Noční odpočinek, který je pod hranicí šesti hodin, se nám jednoznačně „odmění“ mastnou pletí.
žena, opalování, opalovací krém, léto