- Reklama -zprávy

Jednopokojový byt zařízený levnými věcmi od dobrých značek. Toto je víc, než jen neobvyklý byt!

Robo je manažer. Ale i surfař, biker, amatérský designér, cestovatel, sběratel, domácí kutil… Jednoduše zvláštní druh. Stejný je i jeho byt, ve kterém se potkaly levné věci od drahých značek, drahá řešení DIY, srdcovky s vysokým kreditem (i když jen u „insajderů“) a písek s hodnotou vzpomínek.

Robo si koupil byt na svérázné ulici, jejíž génius loci uchvátí každého, kdo má alespoň trochu uměleckého ducha. V deseti cihlových domech z roku 1902 kdysi bývali zaměstnanci železnice a dnes je v nich taková hustota umělců, mladých architektů, začínajících hudebníků a svérázných dobrodruhů na čtvereční metr, jakou asi nikde jinde v hlavním městě nenajdete.

Malý jednopokojový moderní cool mužský byt
Už v předsíni je jasné, že zde bydlí sportovec. Na výběru hrazdy si dal domácí pán speciálně záležet a ve skříni se zrcadlovými dveřmi, které opticky zdvojnásobují úzký prostor, se skrývá kolo. Zdroj: Miro Pochyba

Jeden pokoj, jedna kuchyně, jedna koupelna a jedna předsíň. Celkem 38 m2. Prostor tak akorát pro jednoho chlapa a nejednu „žurku“. Perfektní místo, perfektní potenciál. I když standardně zrekonstruovaný, standardně zařízený. Na podlaze laminát a podivná dlažba, v pokoji rozkládací sedačka a televizní „stěna“. Robo však ani na vteřinu neplánoval nechat věci tak, jak byly.

Když zkombinujete něco drahého a něco levného, ​​výsledek bude vypadat dobře a nebude předražený.

Robo, majitel

V první řadě musela pryč „hrozná dlažba“. Spolu s centimetry potěru doplněnými navíc, nevábným nábytkem a plovoucí podlahou. Pod laminátovými parketami se naštěstí skrývaly parkety opravdové. Původní dřevěné. Natřeno na tmavohnědo a celé postříkáno barvou jako vizitka někdejšího majitele – malíře. Bohužel to nebyl žádný Jackson Pollock, takže vizitka byla odsouzena zmizet pod brusným kotoučem stavebních mistrů a ztratit se v propadlišti dějin.

Malý jednopokojový moderní cool mužský byt
Originální doplňky vnesly do Robova bytu jeho vlastní příběh. K obrazům od kamarádky Terezy (@teroabaffy) přibyl později malý tisk od Andrewa Wellmanna (na polici nad gaučem), na police a parapety se postupně sbíraly vzpomínky z cest a výletů. Zdroj: Miro Pochyba

Podstata staré podlahy zde však zůstala i se svým historickým podkladem. „Nemělo pro mě smysl investovat čas a peníze do náročné výměny spodních vrstev podlahy. Parkety byly v poměrně dobrém stavu, nějaké ty nerovnosti, spáry či rýhy mi vůbec nevadí. Je to prostě stará podlaha, není důvod, aby byla dokonalá,“ krčí Robo rameny. Dřevo nechal přirozené, ošetřené jen olejem.

Přečtěte si také
Dokonale promyšlený jednopokojový byt v Trnavě
„Kdykoli to lze jednoduše obnovit, stačí jen znovu naolejovat,“ dodává spokojeně. Dalším velkým zásahem bylo doplnění příčky, která z prostorného pokoje oddělila kousek na ložnici. „Trochu jsem se inspiroval předělaným bytem, ​​který jsem viděl v Mém domě,“ prozrazuje majitel.

Odkoukaný nápad však vylepšil dvojicí posuvných dveří, které se zasouvají do příčky. „Dal jsem je vyrobit na míru u truhláře. Chtěl jsem, aby se ložnice dala zavřít a bylo tam soukromí a klid. Ale pravda je taková, že tyto dveře nebyly nikdy zavřené. Prostor s postelí je totiž minimální a není v něm okno, takže když se tady člověk zavře, cítí se asi jako ve skříni. Není to příjemné. Takže nesmysl za spoustu peněz…,“ přiznává svou chybu.

Panoramic Black Kitchen Desing. 3d Render

Malý jednopokojový moderní cool mužský byt
Jednoduché bílé kuchyni z Ikey dodává šťávu pracovní deska z olejovaného dřeva a, jak jinak, spoustu zajímavých doplňků – například ručně malované šálky od debaluga.com. Zdroj: Miro Pochyba

Při výběru zařízení šel spolehlivou cestou – nadčasový základ v neutrálních barvách v kombinaci bílé, dřeva, šedé a černé oživil originálními doplňky, které vnesly do prostoru jeho vlastní příběh. Surfy a kola, z nichž každý má svoji historii, obrazy od kamarádky Terezy a jeden od australského umělce Andrewa Wellmanna žijícího na Bali. „Podařilo se mi sehnat menší, který jsem mohl přivézt letadlem.“ V každé misce, na každé polici či parapetu jsou uloženy vzpomínky z cest a výletů: soška z Bali, kámen z Velké čínské zdi, cena ze závodu ve windsurfingu, kokosové ořechy z Malediv, dlažba z Banské Štiavnice, ostnatý drát z Devína… a skleněné láhve s pískem z různých pláží světa, kde se Robo potápěl nebo surfoval.

PR článek

Další články autora