- Reklama -zprávy

Na začátku kamarádství je snadné snít! Až když přijde vztahová zátěž, ukážeme pravou tvář

Znali jste se léta, měli jste pocit, že lepšího přítele, kamarádku jste najít nemohli. A najednou se to začalo měnit. Může se opravdu naše povaha změnit natolik, abychom najednou začali na jiné působit toxicky?

Vyloučeno to samozřejmě není, myslí si odborníci. Pokud však začínáme vnímat v kamarádském či přátelském vztahu projevy toxického chování „z druhé strany“, obvykle jde jen o odkrývání komplexní povahy a výbavy člověka, kterého jsme dosud komplexně neznali.

„Čím více se známe, čím intenzivněji jsme spolu – tím více ty naše vzorce chování se ve vztahu dostávají. Zpočátku jsme se znali jen trošku, na začátku je snadné snít. Ale potom přichází ta realita. Čím déle jsme spolu ve vztahu, tím déle dochází ik tomu, že se navzájem zklamáváme, dochází k více konfliktům a nedorozuměním,“ říká psycholožka Lenka Rušarová, která byla před pár týdny hostem našeho pořadu Jde o nás.

4 způsoby, jak partnerovi naznačit, že chcete v sexu změnu
Jak uvedla, v podobném popisu situace – dochází ke vztahové zátěži a teprve pod touto zátěží se ukazuje, kdo má jakou vztahovou kapacitu. „Až tam se člověk vlastně vybarví,“ vysvětlila odbornice v tématu, které se věnovalo problematice toxických vztahů a speciálně toxicky laděných kamarádství a partnerství.

Two young women are preparing lunch, one is cutting vegetables for a salad, the other is tasting and the girl next to her is doing her homework

Jaké to jsou? Jaké mají znaky a jak tyto znaky snadno rozpoznat? Jak z podobných vztahů ven? I na to Lenka Rušarová odpověděla v pořadu Jde o nás. Celou si ji prohlédněte v našem videu výše, případně poslechněte v podcastové verzi.

Podcastová verze pořadu Jedná se o nás: Toxický přítel z nás vytáhne to nejhorší…

PR článek

Další články autora